مرکز خرید و فروش انواع کلید و پریز

لیست قیمت روز انواع سایز کابل برق

کابل های برق نقش مهمی را در انتقال جریان برق بر عهده داشته و بدون وجود آنها، عملاً نیروی برق که از ارزشمندترین نعمت ها در زندگی کنونی است؛ بلا استفاده خواهد ماند. هر یک از کابل های برق که مقاومت بالا و قابلیت رسانایی خوبی را از خود بروز می دهند؛ متشکل از سایز های متعددی می باشند. لذا می توان انواع سایز کابل برق ۱/۵*۴، ۲/۵*۴، ۴*۴ و …. را نام برد که لیست قیمت هر یک با دیگری متفاوت است.

لیست قیمت روز انواع سایز کابل برق

واردات کابل برق صنعتی با کیفیت مناسب

واردات کابل برق صنعتی با کیفیت مناسبکابل های برق صنعتی در انتقال برق فشار قوی موثر واقع شده و امروزه در بازار، هم در نمونه های وارداتی و هم در نمونه های داخلی به فروش می رسند.
کابل برق صنعتی وارداتی یا خارجی از طریق شرکت های واردات کابل برق به بازار وارد گشته و همراه با کیفیت مناسبی می باشد.
این کابل ها اگر چه با قیمت گرانتری همراه می باشند؛ اما کارایی و عملکرد آنها بسیار خوب بوده و بنابراین بیشترین میزان بهره وری را به دنبال خواهند داشت.

اما بهتر است کمی هم با کابل های برق صنعتی که به طور غیر مستقیم در زندگی روزمره ما انسان ها، نقش پر رنگی را ایفا می کنند؛ آشنا شوید که توضیحاتی کلی را در رابطه با این ابزار در گزینه های زیر بیان نموده ایم:

 • کابل های صنعتی برق با کابل های خانگی، دارای تفاوت بوده و این تفاوت کاملاً آشکار است؛ برای مثال کابل های برق صنعتی برای انتقال برق فشار قوی مورد استفاده واقع شده و کابل های برق خانگی نیز جهت انتقال برق فشار متوسط یا فشار ضعیف، مورد کاربرد قرار می گیرند.
 • دو یا چند رشته سیم در کابل برق صنعتی دیده شده که از جنس مس یا آلومینیوم بوده و دو یا چند لایه سیم مغزی فلزی با روکش پی وی سی به منظور عایق سازی کابل در آن وجود دارد.
 • این کابل ها از دو نوع کلی برخوردار می باشند که کابل صنعتی قدرت و کابل صنعتی فرمان از جمله آنها به شمار می آیند.
 • میزان ضخامت در کابل های برق صنعتی قدرت بیشتر بوده و تعداد رشته نیز دو عدد است؛ اما میزان ضخامت کابل فرمان کمتر و تعداد رشته های آن بیشتر از دو عدد است.
 • همچنین در این کابل ها روکش شیلد و نویز گیر به کار رفته که البته بسته به شرایط و محیطی که کابل قرار است در آن استفاده گردد؛ نوع شیلد و روکش، متفاوت خواهد بود.

فروش عمده کابل برق در بازار داخلی

اهمیت بالای کابل برق در تاسیسات الکتریکی و صنایع مختلف و بخصوص در صنعت برق که سهم عظیمی از انتقال انرژی بر دوش آن می باشد؛ باعث شده تا روز به روز نوع جدید تری از آن به بازار ورود پیدا کند و این موضوع به نوبه خود روی افزایش فروش کابل برق در بازار داخلی تاثیر گذاشته است.
مسلماً ابزار ضروری ای همچون کابل برق برای تداوم زندگی، نیاز بوده و از همین روست که فروش آنها نیز در هر بازه زمانی با رواج روبرو بوده و می باشد.

اما می خواهیم بدانیم کدام یک از کابل های برق هستند که در معرض فروش عمده بسیار و پس از آن در معرض کاربرد گسترده قرار گرفته اند.
در این مورد باید گفت کابل های برق، طیف متنوعی را شامل شده که در این بخش قصد داریم تا انواع این کابل را بر اساس سطح ولتاژ نام ببریم که به فروش رسیده و توانسته اند نیاز های متعددی را تامین نمایند:

 1. کابل های برق فشار ضعیف: این کابل ها مجهز به عایق پلیمری بوده و از هادی تشکیل یافته از جنس مس یا آلومینیوم نیز برخوردار می باشند.
 2. کابل های فشار متوسط: این کابل ها نیز به مانند کابل های فشار ضعیف، مجهز به هادی برخوردار از جنس مس یا آلومینیوم بوده و از عایقی مانند XLPE تشکیل یافته اند.
 3. کابل های برق فشار قوی: این کابل ها از هادی و عایقی مانند کابل فشار متوسط برخوردار بوده و تفاوت قابل ملاحظه آنها با دیگر کابل ها، ولتاژ بسیار بالای آنهاست که بین ۳۶ هزار تا ۴۰۰ هزار ولت می باشد؛ یعنی کابل های مورد نظر می توانند چنین سطح از ولتاژی را تاب آورده و تحمل کنند.
 4. کابل برق ساختمانی: تقسیم و توزیع جریان برق در تمامی نقاط یک ساختمان بر عهده این کابل ها بوده و می توان به آنها عنوان کابل برق انعطاف پذیر را داد که هادی منعطف با عایق پی وی سی یا رابر را نیز دارا می باشند.

خریداران کابل برق مرغوب

خریداران کابل برق مرغوبیکی از کابل هایی که مد نظر افراد خریدار کابل برق بوده و مسلماً شما نیز به دنبال تهیه چنین کابلی می باشید؛ کابل برق مرغوب است.
اگر می خواهید هر چه سریع تر و با اطلاعات و آگاهی بیشتر اقدام به خرید کابل های برق مورد نظر نمایید و یا کابل های درجه یک را تهیه کنید؛ بهتر است نکاتی که در رابطه با تشخیص کابل های برق مرغوب را بیان خواهیم کرد؛ دنبال نمایید که عبارتند از:

 • کابل هایی برق مناسب و خوب باید سطح بیرونی شان صاف باشد؛ حتی نشانه هایی همچون فرورفتگی یا برجستگی هم نباید در سطوح کابل وجود داشته باشند.
 • بعد از برش زدن مقطع کابل، هادی یا مس آن باید در مرکز قرار گرفته باشد که در این صورت می گویند سیم های کابل، سنتر هستند یا در نقطه مرکزی واقع شده اند.
 • کابل برق باید حاوی قطر استاندارد و متعادلی باشد؛ یعنی نه خیلی قطر آن زیاد بوده و نه زیاد قطر نازکی داشته باشد که در صورت وجود هر یک از این مشخصات باید به مرغوبیت آن شک کرد؛ به ویژه اینکه چنین کابل هایی ممکن است عواقب خطرناکی همچون آتش سوزی را به دنبال داشته باشند.
 • زمانی که کابل از هادی یا مس جدا می گردد؛ عایق روی آن هم باید به راحتی و به حالت کشسان از آن در بیاید.
 • همچنین کابل هایی که از هادی مسی برخوردار می باشند؛ باید مس موجود در آنها از نوع آنیل شده یعنی خالص باشد.
 • رشته های هادی باید دارای انعطاف پذیری کافی باشند.

فروشنده سایز کابل برق در اصفهان

انواع سایز کابل برق حالا توسط فروشندگان فعالی که به عنوان فروشنده کابل برق در اصفهان و نقاط دیگر کشور فعالیت دارند؛ قابل عرضه می باشند.
منظور از سایز کابل برق این است که هر سایز کابلی قادر است تا جریان برق را به میزان مشخصی تحمل نموده و در نتیجه بار این کابل ها با سایزشان باید سازگاری و تطابق داشته باشد.
در این بخش قصد داریم تا تعدادی از متداول ترین سایز کابل های برق که قابلیت فروش رایج در کشور را پیدا کرده و هر یک مشخصات مختص به خود را دارا می باشند؛ نام ببریم که عبارتند از:

 1. کابل برق ۳*۱۰: قطعات الکتریکی ای که نیازمند به جریان ۳۰ آمپر می باشند؛ از این کابل ها کاربرد به عمل آورده و در تجهیزاتی همچون خشک کن های برقی با آن راه می افتند.
 2. کابل برق ۲*۱۲: تجهیزات و دستگاه های نیازمند به جریان ۲۰ آمپر از این کابل استفاده می نمایند؛ مانند انواع کوره، بخاری و سیستم های تهویه هوا.
 3. کابل برق با سایز ۲*۱۴: منظور از این سایز کابل این است که مجهز به دو رشته هادی بوده و میزان ضخامت یا سطح مقطع آن نیز ۱۴ می باشد؛ این کابل، قابل استفاده برای مدار های دارای ولتاژ ۱۵ آمپر بوده و از کاربردی ترین کابل ها جهت نصب پریز برق، لامپ و کلید پریز به شمار می آید.
 4. کابل برق با سایز ۳*۱۴: این کابل ها مجهز به سه رشته هادی بوده و ضخامت آنها نیز ۱۴ است که برای مدار های پایین تر از ۱۵ آمپر، مناسب به نظر می رسند؛ از این کابل ها جهت نصب کلید های برق سه راه یا سه پل و موارد دیگر، استفاده به عمل می آید.

علاوه بر موارد فوق اگر بخواهیم به انواع سایز کابل برق موجود برای مدار های روشنایی اشاره کنیم؛ می توان کابل های ۱ تا ۱/۵ میلی متری را نام برد.
همچنین برای اشاره به سایز کابل های برق مورد نیاز برای راه اندازی پریز های برق می توان کابل با سایز ۲/۵ میلی متری را نام برد.

لیست قیمت روز انواع سایز کابل برق در کشور

لیست قیمت روز انواع سایز کابل برق در کشورهمانطور که تا به اینجا متوجه شدید؛ کابل های برق دارای سایز های متفاوتی هستند که هر سایز برای کاربرد هایی خاص، مناسب به نظر می رسد.
با توجه به همین تفاوت ها می توان سطوح متغیری از قیمت سایز کابل برق را در بازار کشور مشاهده کرد که البته این قیمت تحت تاثیر نوسانات موجود هم خواهد بود و بنابراین از این جهت نیز می توان آن را با لیست قیمتی متعددی دید.

اما خوب است بدانید که هر یک از کابل های برق که دارای سایز و توان های مختلف می باشند؛ متشکل از عایق هایی با جنس های گوناگون هستند.
بر همین اساس یعنی از نظر نوع عایق اگر بخواهیم انواع کابل برق را نام ببریم؛ شامل این گزینه ها خواهند شد:

 • کابل برق متشکل از عایق پلی اتیلن یا XLPE: این دسته از کابل ها در برابر دما های بسیار زیاد، مقاومت از خود نشان داده و دارای عملکردی موثر خواهند بود؛ این نوع از کابل ها را معمولاً در فرآیند های مختلف ساختمان سازی، مورد کاربرد قرار می دهند.
 • کابل برق متشکل از عایق الاستومری: کابل های مورد نظر در دمای ۹۰ تا ۲۵۰ درجه دارای مقاومتی کافی بوده و در نتیجه برای مکان هایی که از دمای فوق العاده زیاد برخوردارند؛ گزینه مناسبی به نظر می آیند.
 • کابل برق متشکل از عایق پی وی سی: رایج ترین نوع کابل به شمار رفته و در مقابل عوامل شیمیایی نیز مقاوم اند؛ از پرکاربردترین نوع کابل برای مصارف خانگی محسوب شده و قیمت آنها نیز بسیار ارزان و مناسب می باشد.
 • کابل برق متشکل از عایق رابر: از مطمئن ترین و ایمن ترین نوع کابل به حساب آمده و در نتیجه جهت کاربرد های طولانی مدت، مناسب به نظر می رسند؛ از این نوع کابل ها در ژنراتور و ترانس های برق، استفاده فراوانی به عمل می آید.

فروشگاه کابل برق ارزان

با توجه به اینکه کابل های برق به شکل های گوناگون در زندگی ما ظاهر شده و هر یک تاثیرات آشکاری را در تسهیل روند زندگی بر جای گذاشته اند؛ می توان شاهد عرضه انبوه آنها توسط فروشگاه های عرضه کننده سیم و کابل بود.
در هر حال همه اقدامات لازم از سوی فروشگاه ها به منظور تامین هرچه بهتر انواع کابل صورت گرفته و در نتیجه امکانی راحت برای دسترسی به انواع کابل متنوع و ارزان فراهم گشته است.

اما نوعی از کابل های برق که نسبت به کابل های مسی دارای قیمت بهتری بوده از این رو مورد فروش عمده قرار گرفته و درخواست هایی را سمت خود روانه ساخته اند؛ کابل های آلومینیومی برق می باشند.
علت اینکه کابل های مورد نظر به حوزه فروش و مصرف راه پیدا کرده و توانسته اند جای کابل مسی را پر نمایند؛ قیمت گران مس بود که در کابل مسی به کار رفته و در نتیجه هزینه خرید را برای هر یک از خریداران، افزایش می داد.
لذا این موضوع باعث شد تا همچنان کابل برق آلومینیومی پیشتاز بر کابل مسی گشته و از آن سبقت و پیشی گرفته است.

حال شاید بهتر باشد با برخی از امتیازات برجسته کابل برق آلومینیومی که امروزه در شبکه توزیع برق هوایی مورد استفاده قرار گرفته اند؛ آشنا شوید تا انگیزه تان برای خرید آن افزایش یابد:

 • این نوع از کابل در برابر شرایط جوی مختلف، اطمینان بیشتری را به همراه داشته و درصد انرژی توزیع نشده توسط آن نیز بسیار کم خواهد بود.
 • در محیط هایی که آکنده از درختان متعدد می باشند؛ این کابل ها می توانند خطر آتش سوزی را دور نمایند.
 • از این کابل می توان حتی در معابر تنگ و باریک نیز استفاده کرده و حداکثر استفاده را از فضا به عمل آورد.

شرکت بازرگانی کابل برق درجه یک در سایز بزرگ

شرکت بازرگانی کابل برق درجه یک در سایز بزرگبه منظور توزیع و فروش عمده انواع کابل برق به شکلی بهتر، مراکز بسیاری دست به کار شده که از جمله آنها می توان به مرکز پیش رو اشاره کرد.
حالا این مرکز به عنوان بزرگترین و معتبر ترین شرکت کابل برق مرغوب در کشور عمل کرده و فعالیت های فروش مناسبی را از خود به انجام رسانده است.
توسط این شرکت بازرگانی معتبر، این امکان عالی در اختیارتان قرار گرفته برای اینکه بتوانید هر چه زودتر سفارشات خود را از کابل برق به انجام برسانید.

ضمن اینکه از هزینه های خریدتان با وجود حذف هزینه های حاشیه ای، بسیار کاسته شده و در نتیجه مزیت های خوب دیگری را هم از این راه به دست خواهید آورد.
اما بیشترین امتیازی که با انجام سفارش از طریق این شرکت می تواند در اختیارتان قرار گیرد؛ برخورداری از چنین کابل هایی خواهد بود:

 • انواع کابل برق درجه یک
 • انواع کابل برق سایز بزرگ
 • کابل برق با عایق بندی متنوع
 • کابل برق قیمت مناسب
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای امین زارع
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09111535829
telegram icon کانال تلگرام: sotkeh_electric@
telegram icon پاسخگویی تلگرام: sootkeh_admin@
پست الکترونیکی: zareamin1360@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سیم برق ۱٫۵ و ۲٫۵/ فروش عمده سیم و کابل برق

انواع سیم برق قیمت فروش متفاوتی را می توانند داشته باشند، چرا که شرکت های تولید کننده معمولاً از مواد اولیه متفاوتی در خط تولید این محصولات استفاده می کنند. الب

پاسخی بگذارید