قدیمی ترین لیمو عمانی بسته بندی در تخت جمشید یافت شد

اگر دوست دارید برای بهبود طعم یا دلیل دیگری آب لیمو را به آب خود اضافه کنید، روش درست یا غلطی وجود ندارد. رقیق کردن آب لیمو در آب می تواند روز را به خوبی شروع کند.

فقط یک یا دو فنجان آب گرم و لیمو عمانی بسته بندیمی تواند هضم را بهبود بخشد و سوزش سر دل را کاهش دهد و در عین حال تولید صفرا و اسید معده را تحریک کند.

آب لیمو و آب نیز به عنوان جایگزین خوبی برای قهوه عمل می کند، زیرا می تواند انرژی مشابهی را بدون لرزش یا تصادف در ظهر به شما بدهد.

ترکیب آب گرم با لیمو قبل از خواب، به خصوص بعد از یک وعده غذایی سنگین یا تند، می تواند به هضم غذا کمک کند و به خواب شما کمک کند.

با این حال، باید سعی کنید از نوشیدن آب زیاد قبل از خواب خودداری کنید زیرا ممکن است باعث شود در طول شب از خواب بیدار شوید و به دستشویی بروید. این می تواند به توانایی شما برای داشتن یک خواب کامل شبانه آسیب برساند.

وقتی آب لیمو می نوشید، از نی استفاده کنید یا بلافاصله بعد از آن مسواک بزنید زیرا لیمو می تواند مینای دندان شما را ضعیف کند.

تسا ولمون، RD، متخصص تغذیه در UPMC Hamot می‌گوید: «مقدار آب لیموی توصیه شده در افراد مختلف متفاوت است. “کسی بدون عوارض می تواند چندین لیوان در روز مصرف کند.

لیمو

اما اگر به شما گفته شد که روی مینای دندان‌هایتان تأثیر می‌گذارد یا متوجه شدید که باعث سوزش سر دل می‌شود، به نفع شماست که از آن کم استفاده کنید و مطمئن شوید که آن را با حجم بیشتری آب رقیق می‌کنید.»

ممکن است لیموترش زیاد باشد. انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید مصرف بیش از حد مرکبات می تواند مینای دندان شما را ضعیف کند و خطر پوسیدگی دندان را افزایش دهد. همچنین می تواند زخم های دهان را تحریک کند.

مرکبات همچنین می تواند برای افراد مبتلا به بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) مشکلاتی ایجاد کند.

خطر بالقوه دیگر باکتری است. یک مطالعه انجمن ملی بهداشت محیط، لیموهایی را که روی لبه لیوان های نوشیدنی در رستوران ها قرار داده شده بودند، آزمایش کرد. این نشان داد که نزدیک به 70 درصد از لیموهای آزمایش شده حاوی باکتری هستند.

ولمون می گوید: این خطرات لزوما نباید شما را از نوشیدن آب لیمو باز دارد.

او می‌گوید: «لزوماً محدودیتی برای مقدار آب لیمویی که در روز می‌نوشید وجود ندارد، تا زمانی که عوارض بدی مانند تضعیف مینای دندان‌ها یا ایجاد سوزش سر دل نداشته باشد.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.