ریزترین اسباب بازی لگو ماشین دنیا با ذره بین دیده می شود

محققان خاطرنشان کردند که “کودکان 18 ماهه به اسباب بازی های کلیشه ای جنسی ترجیح می دهند.

هنگام ردیابی حرکات چشم در نوزادان خردسال، دختران شیرخوار ترجیح بصری برای عروسک نسبت به اسباب بازی لگو ماشین نشان دادند.

پسرها هیچ ترجیحی به کامیون بر عروسک نمی دادند. با این حال، آنها بیشتر از دختران روی کامیون ثابت کردند.

این مطالعه کوچک نشان می‌دهد که حتی قبل از اینکه خودآگاهی از هویت جنسیتی پدیدار شود، کودکان اسباب‌بازی‌های جنسی را ترجیح می‌دهند.

این تفاوت ها در انتخاب اسباب بازی تا سن سه سالگی در کودک به خوبی مشخص می شود.

مطالعه دیگری که توسط جفری تراویک اسمیت انجام شد، 60 کودک مختلف 3 تا 4 ساله را مورد بررسی قرار داد و آنها را در حال بازی با 9 اسباب بازی مختلف مشاهده کرد که تصور می شود بهترین اسباب بازی برای رشد هستند.

اسباب بازی

آنها اجازه داشتند با اسباب‌بازی‌ها در یک محیط خاص بازی کنند، یک کلاس پیش دبستانی، که اجازه می‌دهد نتایج معتبرتر از تحقیقات انجام شده در آزمایشگاه باشد.

سپس محققان کیفیت بازی کودکان را با هر اسباب بازی بر اساس عواملی مانند یادگیری، حل مسئله، کنجکاوی، خلاقیت، تخیل و تعامل با همسالان اندازه گیری کردند.

نتایج نشان داد که پسران به طور کلی نمرات بالاتری را برای کیفیت کلی بازی نسبت به دختران دریافت می‌کنند و اسباب‌بازی‌هایی با بهترین کیفیت بازی به عنوان خنثی‌ترین جنسیت‌ها، مانند بلوک‌های ساختمانی و آجر، و همچنین افراد الگوبرداری شناسایی شدند.

Trawick-Smith سپس به این نتیجه رسید که این مطالعه تمرکز بر اسباب‌بازی‌هایی را تشویق می‌کند که برای هر دو جنس مفید هستند تا تعادل بهتری ایجاد شود.

در حالی که برخی از والدین بازی های خنثی جنسیتی را ترویج می کنند، بسیاری از والدین پسران و دختران خود را تشویق می کنند تا در فعالیت های جنسیتی شرکت کنند، از جمله عروسک بازی و شرکت در فعالیت های خانه داری برای دختران و رانندگی کامیون. از جمله بازی با هم و شرکت در فعالیت های ورزشی برای پسران.

محقق سوزان ویت بیان می کند که والدین تاثیر اولیه بر نقش های جنسیتی فرزندان خود هستند.

نشان داده شده است که والدین، خواهران و برادران، همسالان و حتی معلمان نسبت به کودکانی که رفتارهای جنسی را انجام می‌دهند و با اسباب‌بازی‌های مربوط به جنسیت بازی می‌کنند، واکنش مثبت‌تری نشان می‌دهند.

این اغلب از طریق تشویق یا دلسردی و همچنین پیشنهادات و تقلید انجام می شود. علاوه بر این، پسرها به احتمال زیاد برای بازی‌های جنسی خاص تقویت می‌شوند و از بازی غیر معمول دلسرد می‌شوند.

در حالی که به طور کلی برای زنان به بازی با اسباب بازی های ساخته شده “برای پسران” تحقیر نمی شود، این فعالیتی است که در سال های اخیر رایج تر شده است.

همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که پدران نسبت به مادران بازی های عادی را تقویت کرده و از بازی های غیرعادی جلوگیری کنند.

مطالعه‌ای توسط سوزان ویت، محقق نشان می‌دهد که کلیشه‌ها اغلب تنها توسط محیط تقویت می‌شوند و باعث می‌شوند که در زندگی قدیمی ادامه پیدا کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.