بهترین سیم برق برای ساختمان | فروش بهترین کابل برقی در تهران

قیمت کابل برق سه فاز مسی به هزینه تولید و مرغوبیت جنس آلیاژ به کار رفته در آن بستگی دارد، تولید این کابل برق ها با رشد خوبی همراه بوده است و سبب شده است که بازار خوبی برای این محصول به وجود آید.

کابل برق افشان خراسان موجود در بازار در انواع مختلف چند رشته‌ای نیز تولید می‌شود و استفاده از این کابل های چند رشته ای برای مهندسان و متخصصان این رشته در استفاده از تابلوهای برق صنعتی فشار قوی بسیار پر کاربرد می باشد و استفاده از این کابل ها در تابلوهای برق صنعتی می تواند به هنگام نیاز انرژی برق هر یک از مجموعه های کارخانه را به طور جداگانه قطع و یا وصل نماید.

بهترین سیم برق برای ساختمان | فروش بهترین کابل برقی در تهران

انواع کابل برق کوجود در بازار

انواع کابل برق کوجود در بازار

قیمت کابل برق سه فاز مسی به شرایط تولید و هزینه های جانبی مربوط به آن و همچنین استفاده از آلیاژ آن، متغیر و متفاوت است، بنابراین انواع کابل موجود در بازار بسته به نوع کاربردی که دارند، متفاوت بوده و مشتریان باید با توجه به نیازهای خود برای تهیه این محصول اقدام نموده و متناسب با نوع کارایی، آن را انتخاب نمایند. بنابراین توصیه می شود که برای خرید این محصول کاملاً به نوع کاربرد و کارکرد آن آگاه شوند و سپس اقدام به خرید نمایند.

مشخصات فنی کابل برق سه فاز مسی

مشخصات کابل تخت جرثقیل برق که از آلیاژ مس ساخته می شود متفاوت بوده و شامل این مشخصاتی که در اینجا ذکر می کنیم می‌شود تا حدودی اختصاراً به بررسی بعضی از آنها می پردازیم در مرحله اول باید بدانیم که فلز مس چیست و چه قابلیت‌هایی دارند همچنین از مشخصات ظاهری آن بیشتر آگاه شده و از مشخصات کاربردهای آن اطلاعات لازم را به دست آوریم.

از جمله می‌توان گفت که مس فلزی رسانا بوده و قابلیت عبور جریان الکتریکی را از خود داشته و همچنین دارای توان انتقال حرارت نیز می باشد. فلز مس دارای کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی می باشد که قدمتی طولانی در تاریخ بشر دارد.

از مهمترین آنها استفاده در صنایع ساخت کابل های برقی است که در سال‌های اخیر با پیدایش صنعت برق توسعه بیشتری پیدا کرده است، استفاده از مس به دلیل داشتن ویژگی های فیزیکی و شیمیایی به داشتن رسانایی الکتریکی بالا، چکش خوار بودن و مقاومت در برابر خوردگی جایگاه ویژه‌ای را در صنعت های متفاوت و متنوع از جمله صنعت برق و الکتریک به وجود آورده است.

مس ها در رنگ های متفاوت قرمز، سبز و آبی تولید می شوند داشتن قابلیت بالا در هدایت جریان برق و گرما، مقاومت در برابر هرگونه خوردگی، قابلیت ماشین کاری، داشتن استحکام کششی بالا، قابلیت شکل پذیری توانسته است تا در مصارف گوناگونی کاربرد این فلز ارزشمند را بارزتر کند. در تولید سیم کابل های برقی استفاده فراوان تری دارد.

کابل های مسی تولید شده در کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و توانسته است توقعات و انتظارات صنایع مختلف را نیز مرتفع نماید.

از دیگر ویژگی ها و مزایای استفاده از کابل مسی می توان به آسان غلطک پذیر بودن آن اشاره کرد، میله آن پس از کشیدن به صورت سیم نازکی در می‌آید که به راحتی با ویژگی رسانایی خود می‌تواند در کابل ها استفاده شود و از این رو به آن کابل هادی می گویند که به معنی هدایت گر و انتقال دهنده برق است.

کابل سه فاز مسی به خاطر دارا بودن مقاومت و استحکام زیاد در برابر گرما و سرمای شدید می تواند یک وسیله انتقال انرژی به روستاها و شهرهای کم جمعیت در مناطق صعب العبور و کوهستانی باشد.

این کابل های بسیار مرغوب دارای ایمنی بالایی نیز هستند, استفاده از لایه های پلاستیکی ضخیم و تولید شده از مواد اولیه و درجه یک پلاستیکی در این لایه ها باعث ایجاد ایمنی بسیار بالا در این محصول شده است. این کابل به خاطر ایجاد رسانایی بالا می‌تواند در مسافت‌های بسیار طولانی استفاده شود و این خود یکی از مزیت های کابل مسی می باشد.

از کابل های مسی درجه یک می توان برای انتقال انرژی از مدار اصلی به کارخانه ها و کارگاه های کوچک و بزرگ صنعتی اشاره کرد این کار به خاطر دارا بودن کیفیت بسیار مطلوب و داشتن لایه های امنیتی پلاستیکی بالا می تواند توسط دکل های هوایی انرژی را از سطح رودخانه ها و رودها با جریان آب شدید نیز انتقال دهد.

 

موارد استفاده از کابل برق سه فاز

موارد استفاده از کابل برق سه فاز

استفاده از کابل های مسی قبل از اختراع برق و الکتریسیته کاربرد چندانی نداشت. زمان اختراع برق چیزی در حدود دو قرن پیش تا به امروز از این فلز استفاده های بسیار زیادی شده است و مهم ترین آنها در ارائه کابل هایی است که دارای خصوصیات ذکر شده از جمله هدایت و رسانای جریان الکتریسیته می باشد.

استفاده از فلز مس در حمل و نقل مانند تعبیه در هواپیما ها و کامیون ها صنایع نظامی مانند گلوله، توپ پوکه و فشنگ، کشتی سازی، مصالح ساختمانی تا ساخت دستگیره های درب منازل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آن در تقویت کننده های الکتریکی و کلید انتقال برق الکتریکی متنوع بوده مثلا می شود تا از آن به عنوان سیم گرد یا میله به صورت عایق دار یا لخت در تولید جریان انتقال انرژی نیز استفاده کرد.

الکترومغناطیس موجود به وجود آمده توسط این سیم در انواع موتورها، ترانسفورماتورها، ژنراتورها، اجاق های ماکروویو و … استفاده نمود. درواقع می‌توان گفت که واژه کابل به معنای طناب کلفتی می‌باشد که می تواند تمامی جریان الکتریکی را از خود عبور داده و بدون ایجاد هیچگونه مشکلی بهترین بازدهی را داشته باشد.

هدایت و انتقال پذیری بسیار بالا و انعطاف پذیری این فلز در برابر فرسایش آن را به یکی از ایمن ترین فلزات برای به کارگیری در صنایع به خصوص صنایع برقی تبدیل کرده است، ساخت سیم ها و ابزارآلات انتقال برق از کاربرد های گوناگون این فلز مهم است و از آن در کارخانجات تولید انواع لوازم های الکتریکی لوازم های خانگی و قطعات مهم دستگاه ها استفاده می شود.

کابل برق های تولید شده از مس را در تولید انرژی در نیروگاه‌ها، کارخانجات و سایر مکان هایی که با انرژی زیادی از برق مواجه هستند استفاده می‌کنند. هم چنین از این کابل ها در رساندن برق شهری به منازل نیز استفاده می شود، اما کاربرد این کابل ها به همین قسمت محدود نمی شود می توان گفت مصرف فلز مس در صنایع برق و الکترونیک در حدود ۴۶ درصد می باشد و در صنایع مکانیک، متالوژی، فلزکاری، شیمیایی و … استفاده می شود.

در زمانهای گذشته استفاده از کابل های مسی در تولیدات و صنایع الکتریکی بسیار گران تمام می شد اما به این دلیل که امروزه در کشور ما تولیدات این کابل ها وجود دارد و بومی سازی شده است به راحتی می‌تواند مشابه نمونه خارجی خود بازدهی داشته و علاوه بر داشتن کیفیت و کارآیی بسیار بالا از قیمت مناسب تری نسبت به نمونه خارجی برخوردار باشد.

به کارگیری انواع سیم های روکش دار در صنعت برق به یکی از ابزارهای مهم در انتقال انرژی تبدیل شده است با توجه به نوع مصرف هادی کابل های مسی و آلومینیومی ایده‌های جدیدی برای ساخت این محصول به وجود آمده است و در نهایت در بین اکثر مردم به کابل مسی شهرت پیدا کرده است.

کابل مسی در واقع از جنس فلز مس می باشد که در آن از فلزات دیگری مانند نقره، مس، آلومینیوم، فولاد و … به شکل های مختلفی نیز گاهی بهره می گیرند و یا آن را به صورت آلیاژ مس به بازار عرضه می کنند و تمام ویژگی های فیزیکی و شیمیایی فلزات را همراه خود دارد و می تواند در تاثیر کاربرد های خود بسیار عالی عمل کند.

مقایسه کابل برق سه فاز مسی با آلومینیومی

کابل برق آلومینیومی با کابل مسی تفاوت داشته و در سیم کشی و انعطاف پذیر با یکدیگر نیز مقایسه می شوند بر اساس الزاماتی که در استاندارد ملی ایران و استانداردهای بین‌المللی به ثبت رسیده است جنس هادی افشان با انعطاف پذیر بودن گروه پنج کابل‌های مسی فقط از فلز مس ساخته شده و استفاده از فلز آلومینیوم در سیم هادی و کابل در نیمه افشان مجاز شناخته می شود.

فلز آلومینیوم به دلیل مقاومت الکتریکی بالایی که دارد از احتمال بالایی در خوردگی و اکسید شدن در مجاورت با سایر فلزات و بالا بودن ضریب انبساط خطی خود و همچنین خارج شدن از محل اتصال در نتیجه تغییرات دمایی و یا قطع شدن رشته های استفاده شده در کابل بر اثر فشار به عنوان فلز مناسبی شناخته نمی‌شود.

به طور کلی می توان گفت بعد از شناختن فلز مس و کاربردهای آن در صنایع الکتریکی و استفاده از آن جایگزین بسیاری از فلز های دیگر شده است و توان و مقاومتی که این فلز در برابر جریان الکتریکی دارد و قدرت هدایت آن بسیار بیشتر از سایر فلز ها بوده و از این حیث بیشتر مورد توجه تولید کنندگان قرار می گیرد.

راهنمای خرید کابل برق سه فاز به صورت عمده

راهنمای خرید کابل برق سه فاز به صورت عمده

خرید کابل تخت جرثقیل برق با توجه به ساخت و سازها، هم چنین عرضه محصولات با کیفیت و متنوع به بازار، گونه های کابل برق سه فاز بسیار زیاد شده است. مصرف کننده ها، پیمانکارها، شرکت های صادرکننده و … با سفارشات خود به صورت عمده، سهم به سزایی در رونق اقتصادی ایجاد کرده اند.

این سفارشات عمده، علاوه بر رونق گرفتن اقتصاد، باعث تخفیف هایی در قیمت نیز می شود. فروش کابل برق به صورت عمده و ارزان قیمت که بیشتر مورد توجه پیمانکارها می باشد، سهم خوبی را در سفارشات دارد.

خریداران این فلز  چه تولید کنندگان صنایع  و چه مشتریان دیگر  برای استفاده از کاربردهای مختلف این فلز مانند صنایع برق کشی ساختمانی می توانند با به کار گیری تمام امکانات به وجود آمده و ایجاد بستر فروش در کشور به راحتی اقدام به خرید نمایند.

در بسیاری از پروژه های صنعتی و برق های بین شهری استفاده از این کابل ها ضروری و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که می تواند عمر طولانی و مفیدی را برای استفاده در صنایع و هم چنین منازل و برق های داخل شهر و خارج شهر تامین نماید.

امروزه با پیشرفت علم نیازی به رفتن به شهرها و کشورهای مختلف برای پیدا کردن این کابل ها نیست و فروش آن به دو صورت حضوری و آنلاین برای مشتریان امکان‌ پذیر است.

آنها می‌توانند با مراجعه به سایت و دیدن انواع و اقسام مختلف کابل های تولید شده مسی و دیگر جنس های تولید شده با توجه به کاربرد و کیفیتی که از این کابل انتظار دارند محصول مورد نظر خود را انتخاب نموده و با مشاوران و کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کرده و میزان درخواستی خود را ثبت و سفارش نمایند.

ضمن اینکه خرید عمده این محصولات برای تولید کنندگان کابل های مسی و یا فروشندگان این محصول از سراسر کشور و دیگر نقاط جهان امکان‌پذیر بوده و آنها می‌توانند به راحتی آن را خریداری نمایند.

قیمت کابل برق مسی درجه یک

کابل های مسی و کابل برق افشان خراسان همانند سایر کالاهای تولید شده دارای ویژگی های ساختاری مانند شکل و نوع هدایت الکتریکی آنها و همچنین قابلیت انتقال ولتاژ متناسب با ساخت و نوع نصب آن را دارد بنابراین قیمت این کابل های مسی بسته به تمام فاکتورهای یاد شده و ویژگی‌های این فلز بسیار مناسب در ساخت کابل می باشد.

قیمت کابل برق مسی درجه یک با توجه به هزینه تولید و شرایط و میزان مس استفاده شده در آن متفاوت و متغیر است و هم چنین به عواملی چون هزینه تولید و واردات و یا صادرات آن بستگی دارد.

کابل ها بر اساس خاصیت انتقال انرژی الکتریکی که دارند به چند نوع هادی تقسیم می شوند هادی کلاس یک، کلاس دو از انواع مختلف آن هستند. قیمت آنها بر اساس نوع هدایت جریان الکتریکی نیز متغیر است کابل هادی کلاس یک که نام دیگر آن تک مفتولی است و این هادی دارای کمترین انعطاف پذیری بوده و در مقایسه با هادی افشان قابلیت هدایت جریان برق را بیشتر و بالاتر می برد.

به طور کلی قیمت این کابل ها در نتیجه استفاده از انواع مختلف بهترین فلز تعیین شده و به ثبت می رسد. این فلز از استانداردهای بالایی در زمینه علمی و کیفی برخوردار می باشد،  با توجه به تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور استفاده از این کابل ها با قیمت مناسبی میسر می باشد.

اما به صورت نسبی دارای نوسان و تغییراتی می باشد و دلیل این نوسانات و تغییرات به این خاطر است که به عنوان یک فلز با ارزش در بورس جهانی و بورس کشور دچار تغییر و تحولات زیادی است.

از دیگر عوامل مهم در قیمت نهایی کابل برق مسی درجه یک می توان به استفاده از فلز مس مرغوب و یا در کیفیت های مختلف اشاره کرد هر چه مس به کار رفته در این کابل ها از مرغوبیت بالایی برخوردار باشد قیمت کابل نیز افزایش می‌یابد از همین رو صنعتگران این محصول در پی استفاده از مس هایی بسیار با کیفیت در تولید این کابل ها هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.