بطری روغن ریز پمپی که ده ها لیتر روغن در خود جای می دهد

با توجه به این احتمال که آب تصفیه نشده ممکن است برای سلامتی شما مضر باشد، ممکن است آب دمیجون یا آب بطری حیوان خانگی را ترجیح دهید.

اما متاسفانه باید به شما یک خبر بد بدهیم: این آب هایی که ترجیح می دهید به دلیل بسته بندی شان می توانند برای سلامتی شما مضر باشند. حالا مضرات آب بطری حیوانات خانگی چیست؟ بیایید نگاهی دقیق تر به این آسیب های احتمالی بیندازیم.

بیشتر بطری روغن ریز پمپی و کربوه های آماده از پلاستیک ساخته شده اند و این بسته های پلاستیکی ممکن است حاوی ماده ای به نام بیسفنول A (BPA) باشد که برای سلامتی مضر است.

هنگامی که بطری ها در معرض گرما قرار می گیرند یا در معرض نور خورشید قرار می گیرند، BPA موجود در محتویات می تواند در آب آزاد شود و سلامتی شما را تهدید جدی کند.

مطالعات نشان داده است که BPA; نشان می دهد که باعث بیماری هایی مانند سرطان، چاقی، دیابت و ناباروری می شود و همچنین از انجام وظایف غدد جلوگیری می کند.

کسانی که می دانند BPA برای سلامتی آنها مضر است، می توانند بطری های بدون BPA را انتخاب کنند. اما فلورسنت 9 بیسفنول (BHPF) که در بطری های بدون BPA یافت می شود نیز بی گناه نیست!

تحقیقات انجام شده؛ نشان می دهد که BHPF مخلوط با آب می تواند هورمون استروژن را هنگام ورود به بدن تقلید کند و میزان سقط جنین در بارداری را افزایش دهد.

بطری
ممکن است یک کربوه 19 لیتری برای تامین آب مورد نیاز خود در خانه سفارش دهید. علاوه بر مواد BPA و BHPF که احتمالاً در آب منتشر می شوند، این دمیجون ها می توانند محیط مناسبی برای رشد باکتری هایی که برای سلامتی شما مضر هستند نیز ایجاد کنند.

تحقیقات؛ نشان می دهد که کلنی های باکتری در داخل بطری های آب پس از باز شدن بطری به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. سرعت افزایش این باکتری ها در دمای اتاق نسبت به مناطق سرد بیشتر است.

خطر دیگری که در بطری های پلاستیکی وجود دارد خود پلاستیک است! زیرا تحقیقات نشان می دهد که ذرات میکروپلاستیک در برخی بطری ها شناسایی می شوند.

تصور می‌شود که این ذرات میکروپلاستیک در طی فرآیند بسته‌بندی با آب مخلوط می‌شوند. بنابراین، در واقع، متأسفانه، نوشیدن آب بسته بندی شده با پلاستیک، در صورت عدم شانس، می تواند به معنای مصرف پلاستیک باشد.

با توجه به این احتمال که آب تصفیه نشده ممکن است برای سلامتی شما مضر باشد، ممکن است آب دمیجون یا آب بطری حیوان خانگی را ترجیح دهید.

اما متاسفانه باید به شما یک خبر بد بدهیم: این آب هایی که ترجیح می دهید به دلیل بسته بندی شان می توانند برای سلامتی شما مضر باشند.

حالا مضرات آب بطری حیوانات خانگی چیست؟ بیایید نگاهی دقیق تر به این آسیب های احتمالی بیندازیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.