از نحوه پراکندگی دانه ها توسط خفاش بیشتر بدانید

خفاش ها طرز تهیه کوفته همچنین با خوردن و سپس حمل آنها به مکان های جدید به پراکندگی گونه های گیاهی مانند انجیر و نخل کمک می کنند.
 در حالی که دانه ها در دستگاه گوارش خود جوانه می زنند، خفاش ها اغلب مسافت قابل توجهی را قبل از بیرون ریختن دانه ها طی می کنند و به آنها اجازه می دهد در محیط های جدید ریشه بدهند و رشد کنند.
 خفاش های میوه جامائیکایی ( Artibeus jamaicensis ) دانه ها را تا 250 متر دورتر از درخت مادر مصرف می کنند و سپس پراکنده می کنندگونه دیگری از خفاش، خفاش میوه ای پوزه کوتاه ( Cynopterus sphinx )، دانه ها را تا فاصله 2 کیلومتری پراکنده می کند.
 علاوه بر این، لانه خفاش گرده افشان ها گزارش شده اند که گرده ها را از 800 متر به 18 کیلومتر دورتر از درخت خانه منتقل می کنند.
خفاش ها با کمک به گرده افشانی کاردستی با بطری و پراکندگی دانه ها، نقش مهمی در حفظ سلامت و تنوع زیستی اکوسیستم ها ایفا می کنند.
اگرچه نشان داده شده است که راسته Chiropteran مزایای قابل توجهی را هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زیست محیطی برای انسان فراهم می کند، خفاش ها با کاهش شدید تعداد برخی از گونه ها در معرض تهدید هستند.
 اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی (IUCN) گونه های شناخته شده خفاش را از کمترین نگرانی تا انقراض دسته بندی کرده است.
 در حال حاضر، لوستر جدید پذیرایی پنج گونه به عنوان منقرض شده و 172 گونه به عنوان در معرض خطر بحرانی، در خطر انقراض یا آسیب پذیر فهرست شده اند.
 تهدیدات خفاش ها که ممکن است بر جمعیت خفاش ها تأثیر بگذارد شامل بیماری، تخریب زیستگاه و ساخت توربین های بادی است.
 • منابع:
  1. Education to Action: Improving Public Perception of Bats
 • تبلیغات: 
  1. با فندق در مدت یک هفته به اندام دلخواه خود برسید
  2. پرتقال بهترین درمانگر اگزما پوستی
  3. تاثیراتی که شکلات بر روی رنگ پوست شما خواهید گذاشت
  4. ترکیبات موجود در داروی سرطلان کشف شده!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.